Ministr dopravy Ivan Bednárik se dnes v Mnichově setkal s bavorským státním ministrem bydlení, výstavby a dopravy Christianem Bernreiterem. Hlavními tématy jednání byly rozvoj přeshraniční dopravní infrastruktury a pokračující výstavba dálnice D6 a modernizace železničního spojení mezi Prahou a Mnichovem. Zatímco na české straně se investice již rozjely, německá strana aktuálně počítá se zahájením modernizace úseku Schwandorf – Furth im Wald nejdříve v roce 2035.
Dnes jsem v Mnichově jednal s bavorským ministrem dopravy Christianem Bernreiterem o budoucnosti česko-bavorské dopravní infrastruktury.🇨🇿🤝🇩🇪 Hlavním tématem byla modernizace železničního spojení Praha–Mnichov. Česká republika už modernizaci trati připravuje a realizuje. Aby… pic.twitter.com/hGqYqecVNk — Ivan Bednárik (@BednarikIvan) June 23, 2026
Dnes jsem v Mnichově jednal s bavorským ministrem dopravy Christianem Bernreiterem o budoucnosti česko-bavorské dopravní infrastruktury.🇨🇿🤝🇩🇪 Hlavním tématem byla modernizace železničního spojení Praha–Mnichov. Česká republika už modernizaci trati připravuje a realizuje. Aby… pic.twitter.com/hGqYqecVNk